Scout Üretiminde Önemli Olan Çocuk Sağlığı ve Ergonomidir

 

En doğru tasarlanmış okul çantası bile, yanlış taşındığında sağlık açısından zararlı sonuçlara yol açar. Öncelikle okul çantası sırt bölgesinde taşınmalıdır !

  
Çocuklar yaşamlarının bu döneminde henüz yumuşak omurgaya sahip olduklarından, tek taraflı taşıma tehlikeli eğriliklere neden olabilir. Bu nedenle tek taraflı taşınan tüm okul çantaları ilköğrenim çocukları için tehlikelidir. Bu durum spor ve günlük sırt çantaları için de geçerlidir çünkü, stabilize dış gövdesi olmayan çantalar, çanta içini ve çocukların sırtını koruyamaz.

 

Öğrenimin bir gereği olarak öğrenciler, ev ve okul arasında kitaplarını, defterlerini ve birçok okul malzemelerini taşımak zorundadırlar. Sırtta taşınan bir okul çantası, tek taraflı olarak elde veya omuzda taşınan bir çantadan çok daha sağlıklıdır.

1975'ten bu yana tıp ve bilim insanlarıyla okul çantalarını geliştirmek için çalışıyoruz. Amacımız, çocukların sağlıklı gelişimine katkıda bulunmaktır.

Scout çantaları genel olarak çok hafiftir. S şeklinde ve optimize edilmiş genişlikte omuz askılarına sahiptir. Doğru ayar yapılarak ağırlık tüm sırt bölgesine eşit şekilde dağılır.

  


Scout okul çantaları farklı model ve genişliklerde sunulmaktadır. Tüm modellerin sırt profili, hafif kontürlü ve havalandırma kanallarıyla üretilmektedir. Çantayı taşıyan çocuğun yaş ve vücut yapısından bağımsız olarak, Scout çantaları, çocuklara mükemmel uyum sağlar.